072: Airi Hämmalov – Eesti advokaat maailma tipus
“Suhe oma parimate klientidega nii tugev, et sa ei helista ainult tööasjadega, vaid tead nende isiklikku elu, soovitad ka, kuidas lahendada isikliku elu probleeme. See ei ole ainult professionaalne suhe, vaid tegelikult head kliendisuhted tekivad kui sul on hea keemia niisama inimesega. Professionaalselt head suhted tulevad siis järgi, kui inimene usaldab sind.“
Kuula 🎧 Spotify / Apple Podcasts / Google Podcasts
Airi Hämmalov on New Yorgis elav advokaat ning maailma tippadvokaadibüroo Baker McKenzie partner. Tal on bakalaureusekraad juuras Tartu ülikoolist, magistrikraad New Yorgi ülikoolist ning ta on 2001. aastast teinud karjääri nõustades rahvusvahelisi tööstus- ja tehnoloogiaettevõtteid, mänguarendajaid, finantsinstitutsioone ning -investoreid nende piirideüleste tehingute ning investeeringute, ostu-müügi protsesside, konsolideerimiste, ühisettevõtete, ümberkorralduste, jpm transaktsioonides.
Ülemaailmsed tehinguid võivad küündida mitme miljardi dollarini, hõlmates sadu või tuhandeid töötajaid eri riikidest ning maailmajagudest, mis teeb selle töö ühtaegu nii huvitavaks, keeruliseks kui vastutusrikkaks.
2021. aasta mais nimetas majandusajakiri The Deal Airi Hämmalovi üheks advokaadimaailma tõusvaks täheks.
Selles saates räägime:
Vahetusaastast keskkooli ajal Iisraelis
Juuraõpingutest Tartu Ülikoolis, praktikast Välisministeeriumis ja tööst advokaadibüroos
Ülikooliõpingutest New Yorgis ning töökohtadest Londonis, Moskvas ja New Yorgis
Vaheldusrikkast tehingujuristi tööst USA-s
Naisena tehingute erakapitali sfääris töötamisest
Advokaadibüroode erinevustest ja edukaks advokaadiks olemisest
Valitud mõtted
„1992. aastal, keskkooli ajal läksin ma Tartust Iisraeli õppima. Ma ei rääkinud ühtegi sõna heebrea keeles, aga kool oli heebrea keeles ning pea töötas 16-aastaselt väga hästi ja tegelikult heebrea keel on väga kaasaegne keel – peaaegu kõik on reeglipärane. Kui kirjutamise ära õpid, siis on keel väga lihtne.“
„Kui ma Tartu ülikooli tulin, siis sain intellektuaalse šoki, sest ma tulin Tartust tavalisest keskkoolist ja korraga ma olin keskkonnas, kus olid absoluutsed superajud koos. Sellel ajal oli juura hästi populaarne ala, kõik tahtsid juurasse minna, nii et seal olid tõesti koos äärmiselt targad inimesed, kes tahtsid midagi teha, kes kõigest huvitusid.“
„Ma töötasin kaks aastat Eestis ja see oli väga huvitav aeg, sest tol ajal toimus Eesti Raudtee erastamine ja ma veetsin terve aasta Eesti Raudtee peahoones – tegelesin erastamisega. Jällegi, ma olin värskelt ülikooli lõpetanud, kes tegi seal Eesti Raudtee erastamist – unikaalne võimalus, sest mujal see niimoodi ei töötanud, et oled noor, värske, ülikooli lõpetanud ja tegeled selliste suurte asjadega.“
„Ma mõtlesin peale New Yorki, et ma olen noor ja energiat täis ning tahan veel maailma näha. Mõtlesin, et mis on number kaks koht, kuhu ma võiksin minna ja otsustasin Londoni kasuks. Ma ei tea, kuidas ma selle töö sain, sest tagasi mõeldes tundub see väga naljakas, et mingi eestlane valiti välja, kellel on Ameerika haridus ja hakkasin tööle inglise juristina Londoni tippadvokaadibüroos.“
„Kui ma nüüd tagasi mõtlen, siis mingil hetkel hakkasin nägema mingisuguseid pragusid. See oli umbes 2005 kui me tegime tehinguid, kus müüdi meediafirmat ja me küsisime, „miks te ära müüte?“ ja vastati, et „meile on otse Kremlist helistatud, kas müüte ära või panete putka kinni – rohkem sellega ei ole vaja tegeleda“. Ähvardused tulid otse Kremlist ja see oli huvitav, sest üldiselt ühiskonnas selliseid muutuseid ei olnud üldse näha, ei olnud veel sellist propagandamasinat.“
„Kuna ma olen vahetanud vahepeal riiki ja töökohti, siis mul ei ole see [pikim töösuhe] võib-olla nii pikk, pigem on mõned aastad praeguse seisuga. See suhe on aga oma parimate klientidega nii tugev, et sa ei helista ainult tööasjadega, vaid tead nende isiklikku elu, soovitad ka, kuidas lahendada isikliku elu probleeme. See ei ole ainult professionaalne suhe, vaid tegelikult head kliendisuhted tekivad kui sul on hea keemia niisama inimesega. Professionaalselt head suhted tulevad siis järgi, kui inimene usaldab sind.“
„Christine Legarde oli enne Prantsusmaal poliitikasse minemist Baker McKenzie esimees, mis oli üldse esimest korda kui naine oli rahvusvahelise, globaalse advokaadibüroo juht. Siiamaani räägitakse, et just Christine Legarde muutis kogu juhtimisstiili – ta juhtis emotsionaalse intelligentsusega, mis Ameerikas oli tookord suhteliselt haruldane.“
„Ma olen ka Eestis naiskolleegidega rääkinud, miks ka Eestis on vähe naispartnereid, siis ma arvan, et naised ise otsustavad enda jaoks varem ära, et äkki ma ei saa sellega hakkama. Nad otsustavad enne ära, et tahavad mingit alternatiivset karjääri ja ei hakka püüdma. Ma arvan, et ei tasu enne ära öelda millestki, vaid proovi! Proovida võib, kui ei tule välja, siis saab seda alati muuta.“
Raamatusoovitused
Samuel Pisar – Of Blood And Hope
Yuval Noah Harari – Sapiens: Inimkonna lühiajalugu
Saade on salvestatud 18. juulil 2022. aastal Tallinnas.
Kuula 🎧 Spotify / Apple Podcasts / Google Podcasts